Hasta Yorumları

Merhaba ben Ayfer B. Aort kapak kalp hastalığı vardı ve 2011 yılında kontrollere başlandı. 2015 yılında ikiz gebelik yaşadım ve kalp rahatsızlığı dolasıyla erken doğuma gittik, şükürler olsun ikiz kızlarım dünyaya geldi. Doğum sonrası rahatsızlığım iyice arttı ve iki kat çıkamaz oldum. Bu arada bayılmalarım arttı. Hemşerimiz olan bir kardiyoloji doktorumuz Vedat hocamızı önerdi. Tanıştık hastalığın sonucuna bakarak en kısa surede ameliyat olmamı söyledi. Kendisinin ve ekibinin yardımıyla ameliyatı oldum. Çok şükür iyiyim simdi daha rahat katları çıkıyor, yürürken yorulmuyorum önceden nefes nefese kalıyordum, simdi çok daha iyiyim. Bu süreçte kontrollerimde de bana yardımcı olan VEDAT BAKUY hocama çok teşekkür ederim. Allah yardımcısı olsun, iyi kalpli güzel doktorumuz. Allah razı olsun senden daha nice insanların kalp atmasına yardımcı olurusunuz inşAllah.
Ayfer B. (Ciddi aort kapak darlığı nedeniyle aort kapak değişimi)

Hayatımın en büyük, en gerginlik yaratan sürprizi ile karşı karşıya kaldığımda, yaklaşımı, uzmanlığı, verdiği güvenle her şeyin yoluna gireceğine hiç kuşkum yoktu. İste o kişi, sevgili doktorum Sn. Vedat BAKUY’dur.

Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözünü boşuna söylemediğine bir kere daha inandım. Vedat Hocamız gibi hekimlerimizle daha bilinçli, daha sağlıklı bir toplum olacağız.

Size ve tüm ekip arkadaşlarınıza bir kez daha en içten teşekkürlerimi sunar, üstün başarılarınızın devamını dilerim Vedat Hocam. Sevgi ve Saygılarımla,
Ozan D. ( Kalp kapağı ve ana damar-aorta değişimi, Bentall operasyonu)

Sayın Vedat Hocama ne kadar teşekkür etsem az olur çünkü halen Vedat hoca gibi Güzel yüreği ile aydın görüşlü, insana değer veren bir hekim olması benim için çok güzel bir duygu.
Vedat hocam sayesinde başarılı bir kalp ameliyatı geçirdim ve beni yeniden hayata tutundurdu. Bana verdiği güvenle korkumu yendim, ve Hocam sayesinde açık kalp ameliyatı olma riskini atlattım. Yaşayacağım ömrüme ömür kattın Allahta size uzun ve sağlıklı bir ömür versin ki daha çok hastalara şifa olasınız. Yolumuz daim açık olsun. En iyi mevkilere layıksınız ve siz her zaman kalbimdesiniz
Ali C. (Doğuştan gelen kalp odacıkları arasındaki deliğin mini kesi ile koltuk altından kapatılması)

Kendinizi Doç. Dr. Vedat BAKUY’a rahatlıkla emanet edebileceğinizi söyleyebilirim.
Annem, 1,5 yıl kadar önce kalp rahatsızlığı sebebi ile by pass ameliyatı olmak zorundaydı. Çok tedirgindik. Doktor araştırırken Vedat Bey’i tavsiye ettiler. Doktor bey ile yaptığımız ilk görüşmede biraz rahatlamıştık. Ancak bu ameliyat sıradan bir ameliyat değildi ve içimize sinen bir hekimin bu ameliyatı yapması çok anlamlıydı. Vedat bey; annem ve bende, mesleğini düzgün yapan, en güncel bilimsel yöntemleri araştıran, uygulayan, hastasına detaylı bilgi veren, tecrübeli bir hekim izlenimi uyandırmıştı. Gerçekten bu izlenime çok ihtiyacımız vardı.
Ameliyat başarılı geçti. Bu bizi çok mutlu etti. Dr.Vedat Bey ameliyat sonrası dikkat etmemiz gerekenler ile ilgili bizi detaylı bilgilendirdi. Kontrollerde ilaçlarımızın kullanım dozlarını ve şekillerini detaylıca anlattı. Annemin şu an kalp rahatsızlığı ile ilgili bir şikâyeti yok. Vedat bey ile karşılaştığımız için kendimizi hep şanslı hissettik. Allah ondan razı olsun.
Sağlık, sıhhat dolu günler diliyorum.
Bahri Ü. (4 damar koroner bypass operasyonu )

65 yaşında olan ve geçirdiği kalp krizi nedeniyle kalbi %50 performansla çalışan babamın 3 damarı tıkalıydı. Bu süreçte Vedat Hoca ile tanıştık. Vedat Bey söylediği ve yaptığı her şeyle bizlere tam güven verdi. Ameliyattan önce babam, emin ellerde olduğunu bildiğinden rahattı.
Allah’a şükür ameliyat çok başarılı geçti. Vedat Bey aynı ilgisini ameliyattan sonra da gösterdi. Bu süreçte Vedat Bey ve Süha Bey başta olmak üzere bütün Başkent Hastanesi personeline teşekkürü borç biliriz.
İyi ki varsınız. Çok teşekkür ederiz.
Celal G. (3 damar koroner bypass ameliyatı)

Uzun zamandan beri kalp rahatsızlığım vardı. Defalarca hastaneye gitmeme rağmen tam olarak teşhis konulamadı. İlaç alarak veya günübirlik tedavilerle eve gönderildim. Daha sonra sağ olsun Vedat hocamı bir aile dostumuz önerdi, çok iyi olduğundan bahsetti az bile söylemiş.
Hocam çok ilgilendi güler yüzlü samimi ve özelikle de alanında çok bilgili ve ilgili bir doktor. Tüm kalp rahatsızlığı olanlara tavsiye ederim.
Hocam sayesinde baypas oldum ve önce Allah sonra da Vedat hocama borçluyum bugünkü sağlığımı. Çok rahat bir şekilde atlattım.
Ameliyatım ve sonrasındaki ilgisinden ve bilgisinden son derece memnunum. Tüm hastalara tavsiye ederim. Hocam sonsuz teşekkür ederim. Allah razı olsun.
Nazik A. (4 damar koroner bypass operasyonu)

Romatizmal hastalıktan dolayı geçirmiş olduğum mitral kapak ameliyatım sayın Vedat bey ve ekibi sayesinde başarılı bir operasyonla sonuçlandı. Sonrasındaki tedavi sürecinde aynı ilgi ve hassasiyeti taburcu olana dek Vedat bey gösterdi. Ameliyatımdan 3 yıl geçmiş olmasına rağmen ilgisini eksik etmiyor ne zaman yanına gitsem sorularımı cevapsız bırakmıyor .Sağlığıma Vedat bey ve ekibi sayesinde kavuştum.
Sonsuz teşekkürlerimi sunarım
Levent P. (Mitral kapak değişimi)

Değerli hocamla karşılaşmadan önce bir buçuk ay boyunca birkaç hastane ve doktor dolaştım; ancak hastalığıma düzgün bir tanı konulamadı. Daha sonra hocamızın ismi önerildi ve kendisinden randevu aldım. Hocam muayene edince aort damarımın patlamak üzere olduğunu ve kalbime giden iki damarın da tıkalı olduğunu teşhis etti. Acil olarak ameliyatımı gerçekleştirdi. Hocamın başarılı müdahalesiyle şu an gayet sağlıklı bir şekilde hayatıma devam ediyorum. Tanıştığımız andan itibaren Hocamın gösterdiği yakın ilgi ve alaka, kurduğu samimi iletişim ve hastaya güven veren insancıl yaklaşımı dolayısıyla kendisine minnettarım. Allah başarılarını daim kılsın. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.
Vedat G. (Ana atar damarının-aorta genişlemesi nedeniyle kasıktan stent yerleştirilerek tedavisi)

Size ve ekibinize binlerce, milyonlarca teşekkür ediyorum, minnetlerimi sunuyorum. Anjiyodan bile endişelenirken, baypass olmam gerektiğini öğrenince çok korkmuştum. Ve siz geldiniz. Bana ameliyat ile ilgili bilgi verdiniz. Yaklaşımınız, merhametiniz, hastalarınıza karşı sevgi dolu ve itinalı oluşunuz, kendimi önce Allah’a, sonra da size teslim etmemi sağladı. İyi ki de öyle yapmışım. Kalbime dokundunuz. Orda, kalbimde artık sizin parmak izleriniz var. Sevgili doktorum Vedat BAKUY. Sabrınız için de ayrıca teşekkür ediyorum. Siz hem çok iyi bir doktor, hem de çok iyi bir insansınız. Yaptığınız her şey için teşekkür ederim. Bu teşekkür çok az ve anlamsız gelse de. Sağlığıma kavuşmamda ki çabalarınız için, o parmak izleriniz için size ve ekibinize sonsuz teşekkürler
Emel A. (3 damar koroner bypass ameliyatı)

Hekimlikteki başarısından bahsetmeden önce hastayla diyaloğu çok iyi olan, bütün süreci hastasıyla paylaşan iyi kişiliğine dikkat çekmek isterim. Kendisine yakın zamanda kapalı mitral kapak ameliyatı oldum. Kendisiyle tanışma vesilem bu ameliyatı kapalı ve başarılı şekilde yapacak en iyi hekim olmasıydı. Ameliyat sonrasında yapmam gerekenleri ve şikayetlerimi aktarabileceğim güvenilir bir doktor. Kendisine tüm ilgisi ve sağlığım için teşekkür ederim
Aynur Ö. (Mini kesi ile koltuk altı mitral kapak değişimi )

İsmim Elif 29 yaşındayım Vedat Hocaya kapalı ASD ameliyatı
oldum korku ve endişemi size buradan anlatmamın mümkünatı yok bir çok
doktora danıştıktan sonra Vedat hocayı tercih ettim ve bu kararımdan hiç
pişman olmadım eğer yolunuz Vedat hocaya düştüyse çok şanslısınız…
Gönlünüz rahat olsun sağlıklı günlere çok az kaldı demektir….
Hocam size ve ekibinize sonsuz teşekkürler….
Elif I. (Göğüs altı mini kesi ile doğuştan kalp deliğinin göğüs kemiği kesilmeden kapatılması)

Sayin Hocamız VEDAT BAKUY Bey,
Size ve ekibinize teşekkür ederek başlamak istiyorum. Sizlerin çabanız ve çalışmanızdan ameliyatım koroner damar değişikliğinden çok memnun kaldım bu nedenle aşiretimden akrabalara da tavsiyede bulunarak benden sonra üç yakın akrabam daha ameliyat ettiniz .! Tekrar size ve ekibinize teşekkür ederim Selamlarımla saygılar
Abdullah T. (4 damar koroner bypass ameliyatı)

Ben Ömer 22 yaşındayım. Anestezi teknikeriyim ani gelişen rahatsızlığım nedeniyle gittiğim hastanede ileri aort kapak yetmezliği ve aort damar genişliği tanısıyla ve acil ameliyat olmam gerektiği gerçeğiyle karşılaştım. Başka bir kardiyoloğun tavsiyesi üzerine Vedat hocamdan randevu alarak kendisiyle görüşmeye gittim. Ne kadar sağlık personeli olsam da kendim hasta tarafta olduğum için soğukkanlılığımı koruyamıyordum ama Vedat hocamın ilk konuşmada ki verdiği güven ve somut bir şekilde ortada olan başarılı işlerini duyduğumda 21 yaşımda ameliyat olmaya karar verdim. Başarılı bir ameliyat işin sadece %50’lik bir dilimiydi. İkinci %50’lik dilim ise postop denilen ameliyat sonrası bölümdür. Vedat hocamın ameliyatta ki başarısı benim günlük yaşantıma dönüş sürem ve ameliyattan sonrada gece gündüz ilgi ve alakasını eksik etmemesi sayesinde ameliyat öncesi dönemden hiç bir farkım kalmadı diyebilirim. Kardiyolojik olarak çok konforlu bir süreç içerisindeyim. Mesai saatleri dışında bile sürekli takibimizi eksik etmeyen bu zorlu süreci bu kadar kolay geçirmeme yardımcı olan Sayın Vedat Bakuy hocama bir kez daha teşekkürlerimi sunuyor böyle başarılı hocalarımız olduğu için öncelikle bir kalp hastası olarak sonra da bir sağlık personeli olarak ne kadar şanslı olduğumuzu söylemek istiyorum.
Ömer A. (Küçük kesi ile aort kapak ve ana damar değişimi – Bentall operasyonu)

Mehtap G.’in Annesi
Minnettarım Dr. Vedat oğlum sağ ol, var ol…
Ellerine sağlık, gönlüne sağlık…
Şifa dağıtmaya uzun yıllar devam et inşallah.
Ailen seninle gurur duyuyordur.
Saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum,
Mehtap G. (Atar damar tıkanıklığı ve dolaşım yetmezliğinin kapalı teknik ile düzeltilmesi )

Abim grip nedeniyle hastaneye başvurduğunda aslında kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Doktorumuzun bunu tespit edip, hemen müdahalesi ile başarılı bir ameliyat süreci geçirdi. Devlet hastanesinde idealistliği ve hastasına yaklaşımıyla bizi şaşırtan ve abimi tekrar bize kazandıran doktorumuz Vedat Bakuy’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Pakize Ö.
Alparslan Ö. (4 damar koroner bypass operasyonu)